Články
PROČ NEMÁME VÝSLEDKY, KTERÉ SI TOLIK PŘEJEME - NA TRVALO?


Ruku na srdce…kolik z nás ctí klasickou tzv. „Maslowowu pyramidu potřeb“ a to od té nejspodnější úrovně – tedy fyziologické potřeby člověka?...kdo si opravdu poctivě každý den najde svůj čas k tomu, aby se v klidu najedl nejlépe 4-5x denně, nepsal u toho smsky nebo neťukal do notebooku, nejedl za chůze atd. Kolik z nás si opravdu vědomě hlídá počet hodin spánku a vůbec…kolik z nás si vědomě plánuje čas na pravidelný pohyb i odpočinek fyzický i mentální?

"Maslowowa pyramida": 

maslowova_pyramida

Dlouho jsem nenapsala žádný článek, ale můj nový kurs „K VĚTŠÍMU BOHATSTVÍ PŘES ZDRAVÉ A HEZKÉ TĚLO“ mě vyburcoval napsat zásadní důvod, proč lidé nemají to, co si přejí. V rámci těla vůči kterému tento článek píšu, je to o to větší důvod UPOZORNIT na to, že v dnešní uspěchané době většina z nás totálně zapomněla, KDE SE NACHÁZÍ ZDROJ ZDRAVÍ, ze kterého se umocňuje cokoliv nás napadne a chceme…tělesné křivky, které si přejeme, krásný a podporující partner, naplňující práce s úžasnými příjmy, krásný domov před kterým je zaparkované krásné nové auto, úžasné dovolené dle našeho gusta atd. 

Ano, jsou to naprosto legitimní potřeby a nevidím jediný důvod, proč všechno toto nemít. Naopak, byli bychom hloupí, kdybychom si říkali, že těchto věcí nedosáhneme. ALE JAK SE K TOMU VŠEMU DOSTAT? OD ČEHO ZAČÍT? Určitě teď někoho napadne: „MÁM RODINU…TO S NÍ NEJDE DOHROMADY. MÁM ČASOVĚ NÁROČNOU PRÁCI, KDE TEDA BRÁT ČAS JEŠTĚ NA JINÉ VĚCI? MÁM FINANČNÍ ZÁVAZKY A MUSÍM VYDĚLÁVAT“. Jistě vás napadá ještě spousta dalších otázek.

Ano, já jsem si je také dávala. Abych si tyto otázky už nemusela klást, ROZHODLA JSEM SE PRO TOTÁLNÍ ZMĚNU V ŽIVOTĚ, opustila jsem všechny své komfortní zóny jistoty a bezpečí a začala jsem doslova každý den tvrdě pracovat na svých přáních a výsledcích.

A průběžný výsledek?…dnes jsem nezávislá svobodná žena, která dělá to, co chce a s kým chce :-) a jak dlouho chce :-) a tento nepopsatelný pocit přenáším i na své děti a klienty, kteří se rozhodli dát si skrze moje průvodcovství  a vedení to,  po čem toužíme my všichni…po „VOLNÉM SPOKOJENÉM DÝCHÁNÍ“ skrze každodenní radost a naplněný život. A jak toho docílit? Už jsem to napsala viz výše…díky každodennímu a STÁLÉMU RŮSTU skrze práci na sobě.

A jak konkrétně? Než odpovím, dám vám otázku: „Jaká je nejtěžší věc na světě pro člověka?“ :-) Je to PŘEMÝŠLENÍ. Upřímně, jak moc a jak často přemýšlíte? Nebo si říkáte, na přemýšlení nemám čas, mám plno starostí? Myšlenkou MUSÍ všechno začít a když tuto svoji myšlenku nepustíme z hlavy ven, stane se vše dříve či později realitou. Mě to trvalo cca 3 roky, než jsem dosáhla svého největšího výsledku, který se skládá z menších výsledků a to je právě svoboda na všech úrovních.

pro_______kopie

Ano, někomu se to může zdát něco jako „kecy v kleci“ a pokud si to říkáte, pravděpodobně patříte mezi ty, kteří ty vlastní „koule“ ještě nenašli (nebo chcete-li - odvahu jít do změny) a hledáte něco nebo někoho, kdo vám tyto „koule“ bude nahrazovat. Ale já věřím, že pokud jste dočetli až sem, není vám váš život jedno. Ano, nebude to jednoduché, bude to možná i dost bolet, hrozí totální vyčerpaní, možná také ztráta toho, co jsme tak dlouho budovali, protečou řeky slz, ale to JISTÉ OSOBNÍ VYSVOBOZENÍ, které z toho plyne, to přeji zažít každému.

Jen takto z nás spadnou ty balvany, které nosíme na zádech a při tomto OZDRAVNÉM PROCESU nám teprve začne docházet, jak dlouho jsme se týrali (nepíšu, že zbytečně, protože nic není zbytečné). TEĎ MÁME MOŽNOST NAJÍT KONEČNĚ tu svoji vlastní rovnováhu a KONEČNĚ DOSAHOVAT TY VÝSLEDKY, KTERÉ SI TAK TOUŽEBNĚ PŘEJEME V JAKÉKOLIV OBLASTI ŽIVOTA. 

A vracím se opět na začátek tohoto článku a tímto ODPOVÍDÁM NA OTÁZKU VŠEM, CO STÁLE NEMAJÍ SVÁ ÚŽASNA TĚLA, KTERÁ CHTĚJÍ…kdy je tedy budeme mít už na trvalo? Myslíte si, že až po 150tém jídelníčku? 

NE!!! AŽ SE ZASTAVÍME NEBO ASPOŇ ZPOMALÍME, PŘESTANEME SI LHÁT DO VLASTNÍ KAPSY A OBVIŇOVAT DRUHÉ A ZAČNEME PŘEMÝŠLET…PROTOŽE AŽ BUDEME NA KONCI REKAPITULOVAT SVŮJ ŽIVOT  A POKLÁDAT SI OTÁZKU, PROČ JÁ JSEM TO VLASTNĚ ŽIL A JAK JSEM TO ŽIL, PAK NÁS ODPOVĚĎ, KTERÁ PŮJDE KONEČNĚ PŘES SRDCE BUĎ OPRAVDU S TRPKOSTÍ ZABIJE NEBO SI NAOPAK ŘEKNEME: „ŽIL JSEM ÚŽASNÝ A TOTÁLNĚ NAPLNĚNÝ ŠŤASTNÝ ŽIVOT V BOHATSTVÍ A HOJNOSTI VŠEHO A TEĎ MŮŽU S KLIDEM A VYROVNANOSTÍ NA SRDCI KONEČNĚ ODEJÍT“…DÍKY BOHU ZA SVŮJ ŽIVOT!“

Moje děti jsou důkazem pro mě samotnou, že růst je v naší rodině přirozenou součástí žití a já jsem na své děti náležitě hrdá, protože rostou do úrovně opravdových charakterních lidí.

Závěrem: Pro ty, co mají pocit, že jsem zavrhla jídelníčky a úpravu stravu což patří také do mé profese, mohu uklidnit. Ano, jídlo je stále primární pohon pro jakoukoliv změnu vycházející zevnitř až na venek. Ale zkusme prosím stále jen nepřemýšlet o počítání kalorií a zvažování, zda si můžeme dát ještě kousek toho dobrého jídla. Životní úspěch vězí v jednoduchosti  a ano, skrze čísla se můžeme také k této jednoduchosti dostat, ale všeho s mírou, drazí lidé.

Ať všichni, kteří touží po změně, k ní najdou cestu co nejdříve!!! A PŘIPOMÍNEJME SI, ŠTĚSTÍ NECHODÍ PO HORÁCH, ALE PO LIDECH! :-)Partneři projektu