Články
MÁŠ CHUŤ NA SMAŽENÉ JÍDLO, TUČNÉ MASO, MÁSLO NEBO ŠLEHAČKU? Dej si to a nic nepřibereš!!!!


Dokonce nebudeš ani cítit po pozření většího množství tuku těžký  žaludek! :-)

Jako vše ostatní i toto mám samozřejmě osobně vyzkoušeno. :-)

chitos_____men____

Jednoduše řečeno, co tučného se ocitne v žaludku, nic z toho se "neusadní na břišní stěnu a putuje to dále vylučovacím ústrojím, až "to vyjde ven". Výsledek? Z tuku, který má dvojnásobnou energetickou hodnotu, než bílkoviny a sacharidy, SE NIC NEUSADNÍ DO NAŠEHO TUKU PODKOŽNÍHO.

Často říkám, že chemie do těla nepatří, protože je to zakyselující faktor, který nedá nic pozitivního. 

Chitosan je zcela přírodní produkt. Je obsažen v polysacharidu „chitinu“, který se nachází ve vnějším skeletu garnátů, krabů a dalších korýšů. Chitosan má jedinečnou schopnost přichytávat se k lipidům (tuky, oleje, vosky). Chitosan sám neobsahuje žádné kalorie, jelikož není stravitelný.

Chitosan vychytá tuk v žaludku ještě před jeho zmetabolizováním. Chitosan polapí tuk a zabrání jeho vstřebání v zažívacím traktu. Tuk se spojí s Chitosanem ve velkou masu, kterou organismus nemůže vstřebat. Tato masa je pak z těla vyloučena. Zneutralizováním tuku hned po jeho vstupu do žaludku se ušetří organismu další práce s tuky. Chitosanové vlákno na rozdíl od jiných vláken má pozitivní iontový náboj. Tento náboj umožňuje Chitosanu vázat negativně nabité tuky, lipidy a žlučové kyseliny.

Ve zprávě od ARS Medicina (Helsinky) z roku 1994 bylo zveřejněno, že pokusné osoby, které užívali Chitosan ztratili 8% své tělesné váhy během 4 týdnů.

Další OBROVSKOU výhodou Chitosanu je, že snižuje hladinu špatného cholesterolu (LDL) a zvyšuje hladinu dobrého cholesterolu (HDL). 

Chitosan dále působí jako antacid a může být prospěšný u vředové choroby. Zároveň má i protibakteriální vlastnosti.

Chitosan je cenným potravinovým doplňkem vyvážené racionální stravy. Pomáhá též čistit trávicí trakt a uchovávat jej zdravý.

Zdroj: http://hubnuti.doktorka.cz/chitosan-pomocnik-ceste-stihle/ Partneři projektu