Články
JEDNODENNÍ PŮST - štíhlost a zdraví


Nedávno jsme byli na letní dovolené a to je čas, kdy člověk hodně „povolí“ v celém svém režimu, tedy i ve výživě:-) tudíž jsem si po dlouhé době udělala „PŮST“.

Z psychického hlediska se na tuto věc také dívám tak, že pokud má někdo dlouho tzv. „žravé období“, půst je „nakopávač“, jak se zase dostat do „latě“. :-D

Neděle je pro mě pro tuto záležitost naprosto nejvhodnější…vstáváme později, je klid, žádná náročnější fyzická aktivita nás ten den nečeká, odpoledne maximálně jen kratší procházka s dětmi. Proto určitě doporučuji vybrat nějaký takový klidový den ve vašem týdenním režimu, aby jste nebyli ve stresu a mohli se na sebe v klidu soustředit a vychutnat si očistu se i duševně. 

Svým klientům doporučuji zvolit JEDNODENNÍ PŮST až po delší době naší spolupráce, kdy mám jistotu, že je jejich stravovací režim již v pořádku a že má tělo z hlediska makroživin (sacharidy x bílkoviny x tuky) fyzicky vše, co potřebuje a pochopí tak, co je pro jejich tělo to nejlepší včetně toho, že ze stravy vyloučí konzumaci polotovarů a všech těchto potravin, které tělo naopak zanášejí a neprospívají mu ani z hlediska zdraví ani z hlediska podpory redukce tuku. Pak je určitě velmi vhodné toto zařadit.

p__st_____kopie


PROČ PŮST ZVOLIT?

Pokud chcete PODPOŘIT SVÉ ZDRAVÍ v jakémkoliv směru nebo potřebujete nějaký další efektivní IMPULS K PODPOŘE REDUKCE TUKU, pak vám VŘELE DOPORUČUJI alespoň JEDNODENNÍ PŮST. Můžete jej aplikovat do svého režimu každý týden.

Mimo redukci tuku lidé volí půsty také Z DŮVODU RŮZNĚ ZÁVAŽNÝCH NEMOCÍ. 

Většina nemocí pramení z jednoho jediného základu. Honíme se za pozlátky tohoto světa, svůj čas utápíme v činnostech, které nám nedávají smysl, obklopujeme se těmi, kteří berou drahocennou energii, chováme v sobě pocity závisti, smutku a zmaru, utápíme se ve lži, protože ještě nedozrál čas, užívat života v pravdě, jež je tolik krásný. 

Citová nejistota, strach, nenávist, žárlivost a honba za majetkem – to vše oslabuje nervový systém a vyčerpává tolik cenné zásoby těla. Žlázy s vnitřní sekrecí pak nejsou schopny udržet potřebnou rovnováhu látkové výměny, což může vést právě k oné nemoci, nervovému vyčerpání.

Půst je jeden z nejstarších způsobů léčení, který ovlivňuje nejen fyzickou, ale i psychickou kvalitu lidského zdraví. Pomáhá odstraňovat odpadní produkty látkové výměny, v nemocných a zanesených orgánech vyvolává autolýzu tuků, zvyšuje vyměšovací schopnost plic, jater, ledvin, kůže a sliznic.

Organismus během postních dní odpočívá, veškerou energii, kterou by za normálních okolností věnoval trávení, věnuje očistě a regeneraci, kdy spotřebovává to, co mu je nejméně třeba. Může se jednat o zbytečné tkáně, výrůstky, srůsty, nánosy na střevních stěnách a vnitřních orgánech, neduživé, slabé buňky a další útvary. 

Při půstu je velmi brzy zřetelné, díky několika faktorům, jak rychle je tělo schopno samočisticího procesu. Již první den se sliznice dýchacího traktu znečišťuje, jazyk se pokrývá bělavým povlakem, dech jemně zapáchá, moč se zbarvuje a obsahuje usazeniny. Rovněž i tlusté střevo prodělává očistu. Žádný strach, vše je tolik žádoucí a ku prospěchu.

NA CO SE SOUSTŘEDIT PŘED PŮSTEM?

Dříve, než s půstem začneme, ZAPOMEŇME NA STRACH, jednoduše jej vytlačme z naší hlavy. Naše myšlenky utvářejí realitu, budeme – li v sobě živit strach, strach z nutkavého pocitu hladu, dle určitých nepsaných zákonů se tento pocit dostaví dříve, než je nutné.

Každopádně doporučuji den před tím jíst normálně, jak jste zvyklý, resp. nikdy nevynechávejte večeři, protože ráno by bylo o to těžší začít. Půstový den by měl být vždy den, kdy máme možnost „se zastavit“, uklidnit se. 

JAK PRAKTICKY PŮST APLIKOVAT?

Klasickým půstem rozumíme hladovění s postupným pitím vody, která zde má funkci hlavně ODPLAVENÍ VŠECH ODPADNÍCH LÁTEK Z TĚLA. Já osobně přidávám k obyčejné vodě také "ZELENÉ POTRAVINY" - ZELENÝ JEČMEN A CHLORELU, které celý tento proces ještě zvýrazní a podpoří, protože konkrétně chlorela navíc odplaví z těla i těžké kovy a ječmen "sytí" (vitamíny, minerály, antioxidanty, enzymy, stopové prvky, chlorofyl).

p__st_2

Z

Další z variant však může být také očista zeleninovými, případně ovocnými šťávami, ale já osobně vždy jen s vodou a "zelenými". :-) Tělo je takto zásobeno důležitými vitamíny, minerály, stopovými prvky a enzymy, které přecházejí přímo do krve, takže nezatěžují trávicí soustavu. 

Poznámka:

V případě potřeby a zájmu mě můžete kontaktovat pro informace o zelených potravinách. :-) 


Partneři projektu