Články
JAK UČINIT NAŠE TĚLO ZDRAVÝM PLNÉ PŘIROZENÉ ENERGIE?


Jinak řečeno, jak otočit poměr PŘEKYSELENÉHO ORGANISMU (nemoc) ve prospěch ZÁSADITOSTI A DETOXU (zdraví)?

Je to stále ožehavé téma, ve kterém se málo kdo vyzná.

JAK SI S TÍM PORADIT?

Na začátek je třeba VELMI ZDŮRAZNIT, že pokud žijeme ve stálém NAPĚTÍ A STRESU NAVÍC S NEGATIVNÍMI MYŠLENKAMI, NEPOMŮŽE NÁM ANI SVĚCENÁ!!! (tyto faktory překyselují náš organismus - viz tabulka).

potraviny


Máme rádi MASO, KÁVU, ČAJ, KVALITNÍ SACHARIDY (rýže, těstoviny, žitné pečivo, obiloviny atd.) a další KYSELINOTVORNÉ potraviny, které dodají našim tělům tu kvalitní energii, kterou zužitkujeme nejen ve sportu, ale i v běžném životě tak, abychom se cítili celý den dobře (bez hypoglykemie - pokles krevního cukru), aby nám to VÝKONNĚ MYSLELO, protože MOZEK JE ŽIVENÝ POUZE ZE SACHARIDŮ a abychom se preventivně VYVAROVALI VŠEM CIVILIZAČNÍM ONEMOCNĚNÍM, jako např.  cukrovkou II.typu, obezitě, vysokému krevnímu tlaku, alergiím, rakovině atd. 

Také ale víme, že dnešní potravinářský průmysl celoplošně SNIŽUJE NUTRIČNÍ SLOŽENÍ potravin A PRAKTICKY VŠECHNY POTRAVINY obsahují někde méně, někdy více ztv. "ADITIV", resp. přídatných složek chemicky vytvořených, KTERÉ V TĚLE NEMAJÍ JEDNOZNAČNĚ CO DĚLAT. Jednoduše řečeno, naše potraviny ZTRÁCEJÍ SVOJI PŘIROZENOST A VÝŽIVNOU HODNOTU PRŮMYSLOVOU VÝROBOU.

Jak si ale poradit s tímto???

V tabulce, kterou jsem vám tu dala k informaci zjistíte, že ty potraviny, které bychom měli upřednostňovat, jsou výhradně ZÁSADITÉ což je hlavně zelenina a ovoce.

Jak to ale teda udělat, abychom se nemuseli přeorientovat čistě právě JEN na zeleninu a ovoce, které nejsou vhodné ani pro běžnou populaci a pro sportující už vůbec, protože ti potřebují větší příjem nejen kvalitních sacharidů (zdroj energie pro svalovou činnost), ale také kvalitních bílkovin, které jsou stavební cihlou pro svaly (maso, vejce atd.), které jsou ale také velmi KYSELINOTVORNÉ POTRAVINY?

Já sama jsem na tyto faktory v minulosti zase až tak moc nehleděla, protože jsem byla vždy naprosto zdravá. Z toho důvodu jsem nebrala nikdy žádné doplňky stravy co se týče vitamínů a minerálů apod. 

Po čase jsem si ale uvědomila, že i když je můj jídelníček velmi kvalitní co se týče nutričních údajů potravin, občas jsem se necítila úplně nejlépe a tím jsem intuitivně zjistila, že někde bude zřejmě zádrhel. 

TEN HLAVNÍ ZÁDRHEL BYL JEDNOZNAČNĚ V PŘEKYSELENÍ MÉHO ORGANISMU. 

Jak už jsem napsala, svůj jídelníček měnit nemůžu a ani nechci, protože dané makroživiny (sacharidy, bílkoviny a tuky) NUTNĚ POTŘEBUJI vzhledem k mému energetickému sportovnímu výdeji, proto je dle mého názoru JEDINÉ ŘEŠENÍ K TOMU, ABYCH SE ZASE CÍTILA NAPROSTO KOMFORTNĚ KAŽDODENNÍ UŽÍVÁNÍ tzv. "ZELENÝCH POTRAVIN" (ječmen a chlorela), které jsou v tabulce viz výše VÝHRADNĚ ZÁSADITÉ POTRAVINY a obsahují nejen v celé své šíři KOMPLEXNÍ SPEKTRUM veškerých minerálů a vitamínů a veškeré enzymy a vlákninu, ale díky tomuto složení ZARUČENĚ PRÁVĚ CELÝ ORGANISMUS SMĚŘUJÍ SMĚREM K ZÁSADITOSTI (viz foto).

Jak už jsem napsala v úvodu, pokud budeme ve stresu, naše těla BUDOU NEMOCNÁ TUDÍŽ PREKYSELENÁ a v tomto případě nepomohou ani ZÁSADOTVORNÉ POTRAVINY. 

Pokud se ale budeme cítit SPOKOJENĚ A ŠŤASTNĚ A V HARMONII SE SEBOU SAMÝMI, naše tělo bude přirozeně V ZÁSADITOSTI TUDÍŽ BUDE ZDRAVÉ.

Můj závěr:

BUĎME V POHODĚ (odpočinek, láska, laskavost, meditace atd - zásadité faktory viz tabulka), SPORTUJME, JEZME CO NAŠE TĚLO POTŘEBUJE A CHCE, UŽÍVEJME SOUČASNĚ A PRAVIDELNĚ ZELENÉ POTRAVINY, které přirozeně posunou tělo do ZÁSADITOSTI A CELKOVĚ A STÁLE ČISTÍ ORGANISMUS. VÍCE UŽ PRO SEBE UDĚLAT PRAKTICKY NEMŮŽEME. :-)

A poslední otázka...Čím se živí tak úžasná zvířata jako jsou koně a krávy? Výhradně a hlavně MLADÝM JEČMENEM...:-)

V případě zájmu o TY NEJKVALITNĚJŠÍ ZELENÉ POTRAVINY mě můžete kontaktovat. 
Partneři projektu