Články
JAK LZE SKRZE SEXUALITU OVLIVNIT NAŠE HUBNUTÍ A VEŠKERÝ JINÝ ÚSPĚCH?


Je možné užívat si nejvíce svoje tělo i v pozdějším věku cca po 40tce? Jak věk souvisí se spokojeným tělem? Proč jsou s tělem často více nespokojeny mladé ženy či dívky. Proč jsou někdy i více sexy a přitažlivější korpulentní ženy než štíhlé? Proč jsou starší ženy klidnější?

Všichni intuitivně víme, že vše souvisí se vším. Někdo nad tím možná tak nepřemýšlí, ale je dobré si to občas připomenout. Většina dnes už také ví, když jsme v napětí neboli ve stresu, naše tělo spouští hormon kortizol což je rozhodující v tom, jestli se budeme cítit lépe nebo hůře. Co je tedy naším cílem, když chceme měnit naše těla k dokonalému či stále dokonalejšímu? 

Je to určitě být ve „flow“…tedy v uvolnění, v pocitu spokojenosti, naučit se naplno užívat si okamžik od okamžiku. Dalším vyšším levelem, resp. rychlejším způsobem jak docílit krásných křivek těla, které chceme, je VZRUŠENÍ.

Známe ho všichni ve formě sexu, ale toto vzrušení můžeme přetransformovat vůči čemukoliv. Může to být práce, která nás vzrušuje či fascinuje, jinými slovy extrémně baví nebo sport, kde se formou uvolňování dostáváme do extáze, který vrcholí postupným dosahováním toužebných výsledků, může to být naše záliba, díky které ztrácíme pojem o čase nebo naopak meditace, kdy jsme na chvilku úplně „někde jinde“ a také vlastně nevnímáme nic než hlavně svoje tělo…

VZRU_____kopie

CO TÍM VŠÍM CHCI ŘÍCI?

Uvědomme si, jak moc a jak často za celý den pociťujeme tento stav vzrušení? Nebo ho někdo necítí vůbec? Nebo jste vzrušení s malými přestávkami skoro pořád? U každého je to asi různé. Ať už je to jak chce, každý stav můžeme změnit ihned, pokud se pro to rozhodneme. I když se teď můžeme zrovna nacházet v těžkém období, kdy máme pocit, že se nedaří nic, určitě i sex nebo vlastní uspokojování může být forma, která zafunguje hned a která může být odrazovým činem k tomu, aby se tyto pocity více a více přenášely i do ostatních oblastí života a tento pocit se stal v podstatě pozitivní "DROGOU" A KAŽDODENNÍ NUTNOSTÍ. :-) Je to přece PŘIROZENOST A NA NIC PŘIROZENÉ BYCHOM NEMĚLI ZAPOMÍNAT. Konkrétně u nás žen je to velmi důležitá složka k tomu, abychom cítili větší sebevědomí a sílu a chuť do nových věcí v rámci změn, které chceme nebo potřebujeme uskutečnit, ať už se týkají čehokoliv. U tohoto faktu vycházím tedy z toho, že stále více žen zjišťuje, že jen jídelníčkem svůj vzhled nezmění. Ale ano, stále je spousta takových, kteří si to myslí. 

Abychom si tuto sexuální rozkoš mohli pořádně užít, je důležité přijmout svoje tělo v tento moment takové jako je a milovat ho se vším všudy i když je v našich očích nedokonalé. Tady si dovoluji inspirovat vlastní metodou, jak toho můžeme dosáhnout, když se nám to nedaří: moje povaha je v základu cholerická (tedy rychlá a impulsivní a mým cílem bylo vždy mít vše dokonalé čehož jsem se úspěšně zbavila). :-D

Za co můžu být mimochodem vděčná svému bývalému muži a synkovi je, že mě naučili používat a využívat flegmatický přístup k věcem. :-) Ano, netajím se s tím, že je to dřina se to naučit…ale za pár měsíců vědomého učení se mi to podařilo a dnes se i díky této změně v přístupu cítím neskutečně šťastně a uvolněně prakticky ve všem, co dělám. Tuto metodu doporučuji všem, hlavně ženám, pro které je to téměř nesplnitelný sen, MILOVAT SVOJE TĚLO. VĚŘTE, FUNGUJE TO DOKONALE.

Ne náhodou, když se nám nedaří nebo jsme nešťastní, si lidé najdou milence či milenku…Proč? Protože intuitivně sáháme po tom, abychom si doplňovali ke stresovému hormonu kortizolu i endorfiny, hormony štěstí , které tuto nepříjemnou nevyrovnanou tělesnou rovinu srovnají nebo aspoň trošku vyrovnají. Pokud si nenajdeme nějaký zdroj tohoto vyrovnání, tloustneme a mnoho žen často ani netuší z čeho a proč.

My ženy máme spoustu vlastních vzrušujících představ, za které se většinou stydíme i když nás neskutečně vzrušují. Proč se stydíme za svoji přirozenost? Protože se to v této společnosti nenosí? Nebo protože bychom byli pro ostatní nebo pro sebe za děvky nebo odsouzeníhodné? Dovoluji si toto psát, protože se ženami pracuji a toto je jedna z věcí, které nás zevnitř neskutečně a často nevědomě blokuje.

Když si dovolíme splnit si naše přání, umíme si o ně říct a tím se uvolníme, uvolní se skrze rozkoš současně i OBROVSKÁ VLNA SÍLY, SEBĚVĚDOMÍ A ENERGIE, KTERÁ JE ŽIVNOU PŮDOU DO DALŠÍCH ÚSPĚŠNÝCH KROKŮ JAK V PRÁCI A PODNIKÁNÍ, DO HUBNUTÍ, TAK DO ENERGIE VLOŽENÉ např. do rodiny, do dětí, do sportovních výkonů ….TAK PROČ TOHO NEVYUŽÍT? BYLI BYCHOM HLOUPÍ…A VĚŘÍM A VÍM, ŽE NAŠI PARTNEŘI ČI MUŽI NÁM V TOM MILE RÁDI POMŮŽOU. :-) VŽDYŤ TĚLO A DUŠE JSOU SPOJENÉ NÁDOBY A VŠE DO SEBE DONALE ZAPADÁ. 

Přeji všem ženám i mužům mnoho vzrušujících chvil, za které se nebudeme stydět a naopak se jimi budeme vzájemně podporovat. :-)Partneři projektu